۷۶۲۷۴۰۰۶ - ۷۶۲۷۴۰۰۵ - ۷۶۲۷۹۹۸۰ - ۷۶۲۷۷۱۱۰ - ۷۶۲۸۰۰۳۵ - ۷۶۲۸۶۳۱۰ - ۷۶۲۸۶۴۸۴ - ۷۶۲۸۵۲۸۲ - ۷۶۲۹۵۹۸۰

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

مالکین محترم (حقیقی و حقوقی) زمین های مسکونی و یاپروژه های نیمه کاره

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

شرکت عمران ابنیه سازان پردیس بابرنامه ریزی دقیق و کارآمدازطریق جذب سرمایه گذاران مشارکت مدنی مسکن جهت تکمیل و حتی فروش واحدهای پروژه ها ازطریق تیم مهندسی فروش درخصوص پروژه های ساختمانی که به هردلیل امکان ادامه و یاساخت آن راندارند اماده همکاری می باشد

روش های تامین مالی

تامین مالی برای اجرای طرح ها و پروژه ها از طریق روش های مختلفی انجام می شود. در زیر به بررسی مهمترین این روش ها می پردازیم.

تامین مالی با استفاده از روش جذب سرمایه گذارخرداخلی و مشارکت مدنی مسکن عمومی

این روش توسط تیم حقوقی طی قراردادهای مختلف بااشخاص حقیقی وبه صورت فردی و باهمکاری بانک صادرات طراحی و برنامه ریزی گردیده و به نوعی ظرف مدت کوتاهی ازاین طریق تامین مالی پروژه شماامکان پذیرمیگردد

تامین مالی با استفاده از سرمایه های خارجی

جذب سرمایه های خارجی به یکی از مهمترین روش های تامین مالی برای اجرای پروژه های عمرانی تبدیل شده است. زیرا بزرگترین چالش پیش روی کشورهای در حال توسعه من جمله کشور ما، نحوه تامین مالی و تهیه بودجه اجرایی لازم برای انجام پروژه های زیربنایی و بهره برداری از محصولات و خدمات حاصل از آنها می باشد.

در واقع بحران مالی که برای تامین سرمایه در داخل این کشورها وجود دارد، موجب شده است تا به دنبال راه های جایگزین تامین مالی باشند. استفاده از سرمایه های خارجی می تواند به صورت دو روش استقراضی و سرمایه گذاری صورت بگیرد که در زیر به آن می پردازیم.

روش استقراضی

در این روش کشور برای اجرای طرح های زیربنایی تلاش می کند تا از موسسات مالی، وام دریافت کند. در مقابل نیز ارائه سررسید های مقرر اقساط بازپرداخت وام الزامی می باشد. موسسه یا کشور پرداخت کننده وام، بدون ترس و ریسک وام را پرداخت می کند. در واقع تمام ریسک روش استقراضی متوجه کشوری است که وام را دریافت نموده است. دریافت سرمایه خارجی می تواند به صورت های زیر باشد:

• فاینانس(Finance)

در این روش میان کشور وام گیرنده و کشور پرداخت کننده وام یک قرارداد منعقد می شود که براساس آن، بین کشور سرمایه پذیر و کشور سرمایه گذار، قراردادی منعقد می شود که در طرح یا پروژه، نیروی انسانی متخصص، انتقال تکنولوژی، مواد اولیه، توان ارزی و ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز توسط کشور پرداخت کننده وام تامین می شود. کشور دریافت کننده وام نیز متعهد می شود تا زمان بهره برداری از پروژه، کل قیمت تمام شده طرح یا پروژه را به صورت اقساطی در اختیار کشور سرمایه گذار قرار دهد.

ریفاینانس (Refinance)

 

در این روش از خطوط اعتباری کوتاه مدت بین بانکی حداکثر به مدت یک سال برای افتتاح اعتبارات اسنادی بابت واردات کالا استفاده می شود. ریفاینانس توسط واردکنندگان و تاجران مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش فروشندگان خارجی، در زمان معامله اسناد طبق شرایط اعتبار وجه اسناد را به صورت نقد از بانک کارگزار دریافت می کنند و خریداران ایرانی با توجه به قرارداد منعقده با بانک در زمان تعیین شده (حداکثر یک سال) در قرارداد اقدام به پرداخت وجه اسناد می کنند.

• یوزانس( Usance)

 

در این روش تاجر یا دریافت کننده سرمایه متعهد می شود تا با ارائه برات مدت دار، هزینه فناوری و تجهیزات دریافت شده را در زمان مشخص پرداخت کند. همچنین دریافت کننده سرمایه باید بهره سرمایه را نیز پرداخت نماید. البته در این روش، پرداخت وجه بعد از مدت تعیین شده انجام می شود.

 

• اعتبار خریدار (Buyer’s Credit)

 

اعطای اعتبار و تسهیلات لازم به تاجران، کارفرمایان و خریداران برای خرید کالا و خدمات ایرانی یکی دیگر از روش های استقراضی می باشد. این روش در چارچوب قرارداد تأمین مالی صورت می گیرد و هدف از آن ایجاد زمینه و امکان فروش مدت دار کالا و خدمات می باشد.

 

• سرمایه گذاری مستقیم (Direct Investment )

 

در این روش یک یا چند سرمایه گذار خارجی در سهام ثبت شده یک موسسه داخلی مشارکت می کنند که حق و حقوقی را برای سرمایه گذار فراهم می کند. از جمله مزایای این روش می توان به مشارکت در سود و زیان، اشتغال زایی، افزایش توانمندی نیروی انسانی، انتقال دانش فنی و …. اشاره کرد.

 

• بیع متقابل ( Counter trade )

 

در این روش توسعه تجارت هدف اصلی است که در آن تاجر متعهد می شود تا در مقابل کالاهایی که به کشور دیگر صادر یا وارد می کند، یا موسسه سرمایه گذار در مقابل فراهم نمودن سرمایه نقدی و غیر نقدی مورد نیاز، کالای مرتبط یا غیر مرتبط با کالای اولیه را وارد یا صادر کند.

 

تامین مالی با استفاده از سرمایه های داخلی

 

تامین مالی با استفاده از صندوق توسعه ملی

 

یکی دیگر از روش های تامین مالی برای اجرای طرح ها و پروژه ها، استفاده از صندوق توسعه ملی می باشد. اما دریافت این نوع سرمایه با توجه به شرایط و ضوابط خاصی صورت می گیرد که عبارتند از:
• توجه به مقررات عام
مجموعه ای از مقررات در مورد تمامی پروژه ها قابل اجرا می باشد از جمله تایید بانک مرکزی، بازپرداخت اصل و سود تسهیلات از محل منابع صندوق توسط بانک‌های عامل، انعقاد قرارداد عاملیت با رعایت شرایط نظام نامه، ارائه طرح از سوی دریافت کننده سرمایه، نرخ بازده مورد انتظار، مجاز بودن دریافت کننده سرمایه، فعالیت‌های قابل قبول و …. .
• سایر الزامات
این مقررات شامل رعایت قوانین و چارچوب مقررات بانک مرکزی، رعایت میزان سهم صاحبان سهم (نباید کمتر از 20 درصد باشد)، برآورد هزینه مورد نیاز طرح، سهم آورده متقاضی (حداقل 25%)، استقراضی نبودن سهم آورده متقاضی، مدت زمان تسهیلات (حداکثر 8 سال) و …. می باشد.
• مسئولیت‌ها و تعهدات بانک عامل
بانک عامل موظف به رعایت شرایطی است که عبارتند از: نظارت دقیق بر طرح های متقاضیان، تجهیز واحدهای پذیرش، اطلاع‌رسانی در خصوص طرح‌های مصوب، اعتبارسنجی متقاضیان، ارزیابی گزارش توجیه طرح و تصویب یا رد آن، احراز کفایت بازدهی طرح‌ها، انعقاد قرارداد تامین مالی طرح‌ها و …

روش سرمایه گذاری

در این روش ریسک سرمایه گذاری متوجه سرمایه گذار و تامین کننده سرمایه است که با بکارگیری منابع مالی در فعالیت یا طرح مورد نظر، باید اصل و سود منابع سرمایه‌گذاری شده از عملکرد اقتصادی طرح عودت داده شود. به همین دلیل سرمایه گذار باید نسبت به برآورده شدن حداقل سود مورد نظر خود اطمینان لازم را کسب و سپس برای سرمایه گذاری اقدام کند.

 

• روش تهاتر ( barter )

تهاتر یک روش تامین منابع مالی پروژه های عمرانی و ساختمانی در شرایط رکود است

نوسانات اقتصادی تأثیرات جدی را در حوزه املاک و مستغلات گذاشته است. تاثیراتی از قبیل کاهش ارزش پول در مقابل قیمت مسکن در زمان تورم و کاهش شدید حجم خریدوفروش در زمان رکود. همچنین مشکلات حقوقی و نقل و انتقالات مالی و سندی، از دیگر مسائل اساسی در این حوزه است.

واحد بازرگانی و تهاتر گروه تخصصی صنعت ساختمان ایران ارتباطات و مناسبات قوی و حرفه ای را با تولیدکنندگان و تأمین کنندگان تخصصی کالا و خدمات برقرار کرده است.

 

هدف، در انتخاب و حفظ رابطه با این منابع، شناسایی تامین کنندگان و پیمانکاران متعهد بوده تا در بازه های زمانی تعیین شده و هزینه های مناسب بر ارزش های وعده شده به پیمانکاران و کارفرمایان محترم وفادار بمانیم. ما مفتخریم که با حفظ روابط بسیار قوی و حرفه ای با تأمین کنندگان و پیمانکاران خود توانسته ایم طی سال های بسیار در پروژه های متفاوت با آنان همکاری مستمر داشته و با گسترش سریع دامنه های آن، در ایجاد و رشد زمینه های مناسب، کسب و کار پویا داشته باشیم.

معاوضه و تهاتر مصالح ساختمانی کلیدی پروژه های ساختمانی با املاک سنددار معتبر یا با واحدهای پروژه های در حال ساخت (30 تا 100 درصد تهاتر)

– خدمات پیمانکاری با مصالح یا بدون مصالح (خاکبرداری، نیلینگ، اسکلت بتنی، اسکلت فلزی، تاسیسات، سفت کاری و نازک کاری تا 100 درصد تهاتر)
– سنگ نما و سنگ تزئینی داخلی ( شامل انواع گرانیت و کریستال و تراورتن و مرمریت و …) تا 100 درصد تهاتر
– کاشی و سرامیک تا 100 درصد تهاتر
– درب های ضدسرقت و پنجره های یو پی وی سی، آلومینیوم و ترمال بریک تا 100 درصد تهاتر
– کابینت و کمد دیواری و کناف تا 100 درصد تهاتر
– لوازم و تجهیزات تاسیسات الکتریکال و مکانیکال ساختمان تا 100 درصد تهاتر
– آسانسور و پله برقی تا 100 درصد تهاتر
– هوشمندسازی و نورپردازی ساختمان تا 100 درصد تهاتر
– آهن آلات (تیرآهن، میلگرد، عرشه فولادی، ورق) تا 100 درصد

شرکت عمران ابنیه سازان پردیس  از تأمین کنندگان و پیمانکاران خود می خواهد که با حفظ بالاترین استانداردها برای تمامی کالاها و خدمات مورد نیاز، همانند ما به تعهدات خود وفادار باشند. این تعهدات عبارتند از: تضمین کیفیت بالا، قیمت مناسب و همچنین تعهد به رعایت و حفظ بالاترین استانداردهای مسوولیت پذیری اجتماعی. خلاقیت و پویایی، چابکی و سرعت عمل و همچنین انعطاف پذیری در برابر نیازها و تغییرات منطقی پروژه در یک فضای کسب و کار فنی و بسیار رقابتی از سرفصل های مهمی است که ما درک آن را از همکاران و پیمانکاران خود انتظار داریم.

با نوآوری در روشهای تهاتر (معاوضه با انتخاب آزاد) ، ایجاد بستری امن و وام دهی مناسب مزیتهای زیر را فراهم آورده است:
افزایش امکان خرید و فروش در رکود

حفظ ارزش پول در تورم
تضمین امنیت معامله
قیمت گذاری منطبق بر ارزش واقعی ملک
صرفه جویی در زمان و صرف انرژی

از سازندگان و مالکین محترمی که تمایل دارند املاک قانونی خود را ازطریق روشهای اعلام شده به انجام برسانند تقاضا میگردد ازطریق لینک ذیل  تماس حاصل فرمایند.

جهت بررسی شرایط ملک برای مشارکت و یا تهاتر و جلوگیری از اتلاف زمان طرفین ، ارسال موارد زیر الزامیست.

-املاک آماده دارای سند یا پایان کار:
مشخصات کامل ملک (متراژ زمین، مشخصات کلی ساختمان شامل تعداد طبقه و تعداد واحد و سن و نما و …، متراژ واحد مورد نظر، تعداد خواب، سرویس، انباری و پارکینگ، بالکن …و امکانات، مصالح و تجهیزات بکار رفته در ملک) ، نوع سند ملک، قیمت ملک، به همراه آدرس دقیق و عکسهایی واضح از داخل، نمای بیرونی و مشاعات ملک، نام و شماره تماس مالک و لیست مصالح موردنیاز

-واحدهای در حال ساخت پروژه:
اسکن جواز پروژه، اطلاعات کامل پروژه (نظیر متراژ زمین، زیربنای مفید و کلی ، تعداد واحدها، متراژ واحدها، تعداد طبقات، زیر زمین، پارکینگ، عکسهای کم حجم 3D پروژه ، نقشه های اتوکد پلان و نمای پروژه در قالب pdf، میزان پیشرفت پروژه، عکسهایی واضح از پروژه در حال ساخت، آدرس دقیق پروژه، نام و شماره تماس مالک اصلی پروژه) و لیست مصالح مورد نیاز

جهت مشاوره بهترباتیم اجرایی شرکت عمران ابنیه سازان پردیس تماس حاصل فرمایید


جهت کسب اطلاعات بیشتردرخصوص پیش فروش و فروش واحدهای هلدینگ الماس ازطریق لینک های زیرمی توانیدواردصفحات سایت شوید

مجموعه هلدینگ الماس پردیس و شرکت ابنیه سازان پردیس درحوزه صنعت ساختمان موفق به دریافت چندین استانداردبین المللی شده است و بادردست داشتن ماشین آلات به روز و تجهیزات کامل عمرانی آماده همکاری و مشارکت درحوزه صنعت ساختمان می باشد. لازم به ذکراست یکی دیگرازتوانمندیهای این مجموعه تامین بودجه و سرمایه گذاری برروی پروژه های نیمه تمام و تامین واحدهای مسکونی به تعدادجهت ادارات دولتی و شرکتها می باشد.


تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس

تامین بودجه برای پروژه های نیمه کاره درپردیس / مشارکت مالی ساختمانی درپردیس